Hurda Alım - Satım

14+

Yıllık İş
Tecrübesi

Hakkımızda

Hurda ticareti ile elinizdeki değersiz ürünleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle evinizde veya iş yerinizde atık durumda olan eşyaları hurda olarak satmak için tüm sürece göz atmanızı öneririz. O zaman hurda alım satım işlemlerinde sizi bekleyen önemli seçeneklere bir göz atalım!

Hurdacı Bulma Aşaması

Ticaretle ilgili ilk ve en önemli konu, doğru hurda satıcısını bulmaktır. Çünkü hurda alımında sizin için yanlış bir seçim maddi bir kayıp olarak geri dönecektir. Öte yandan hurdacının ürünlerinizi almaya gelmemesi hurda satım sürecinizin uzamasına neden olabilir. Tüm bu hususlar göz önünde bulundurularak hurdacının doğru seçilmesine dikkat etmelisiniz.

Hurda bayii seçerken sadece ücretleri değil, yakınlık ve hızı da göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü tamamen fiyat odaklı düşünmeniz alacağınız hizmetin kalitesini düşürebilir. Hurda satıcınızı nasıl seçeceğinize karar verdikten sonra, şimdi hurda satışındaki bir sonraki adım.

Hurda ile İlgili Pazarlık Aşaması

Hurda ile ilgili pazarlık aşamasının en önemli yönü, satmak istediğiniz ürünleri doğru fiyata pazarlamaktır. Bunun en büyük sebeplerinden biri avantajlı bir fiyat yakalamaktır. Peki, avantajlarla dolu fiyatları yakalamak için hangi yöntemi seçmelisiniz?
Pazarlık yaparken, öncelikle hurda fiyatlarının nasıl dalgalandığını düşünseniz iyi olur. Bu noktada bilmelisiniz ki en önemli detay hurda fiyatlarını internetten araştırmak. Hurda fiyatlarının nasıl belirlendiğinden ziyade her bir hurdanın fiyatını öğrenmeniz sizin için avantajlı olacaktır.

Hurda Tartma Aşaması

Hurda ticaretinin en tartışmalı yönü kilogram eksikliğidir.  Çünkü hurda tartımının hurdacı tarafından bilinçli olarak yapıldığına dair yaygın bir görüş vardır. Bu nedenle hurda tartımı ile ilgili kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için önceden tartım işlemine başvurabilirsiniz.

Hurda Alım Satım Aşaması

Hurda satışının son aşaması hurda bedelinin ödenmesi ve hurdanın teslim edilmesidir. Bu nedenle hurdacının ödeme noktasında hangi yöntemi tercih ettiğini bilmelisiniz. Özellikle bazı hurda bayilerinin nakit ödeme kabul etmemesi insanların beklentilerini karşılamamasına neden oluyor. Bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için ödemenin nasıl yapılacağına kesinlikle önceden karar vermelisiniz.