Hurdayı Yüksek Fiyata Nasıl Satabilirim?

Hurdayı Yüksek Fiyata Nasıl Satabilirim?

1- Hurdanızın Kendi Özellikleri

Hurdanız, benzersiz özellikleri nedeniyle diğer hurdalardan daha değerli olabilir. Örneğin alüminyum hurdanız sert değil yumuşak ise veya ara ürün parlak renkli ve işlenmesi kolay ise normal hurda alüminyumdan daha iyi fiyat alırsınız. Ütünüz profil demir değil de dkp demir ise daha uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Ancak fiyatı etkileyen birçok farklı faktör olduğunu unutmayın.
 
2- Karışık Olmaması
Burada temizlikten kastımız ev temizliği, mutfak temizliği, vb gibi örneklerle karıştırılmamalıdır. Farklı türdeki kabloları daha fazla bakır içeren kablolarla birlikte satmaya çalışırken hurdanızın değerini düşürür. Ayrı ayrı satmanız size fiyat avantajı sağlar.

Beyaz kağıtları diğer kağıtlarla karıştırarak satmak değerini oldukça düşürürken, özellikle beyaz A4 kağıtları ayrı ayrı satmak daha fazla para kazanmanızı sağlar.

Farklı paslanmaz krom türlerini karıştırmak, hurdanız için en düşük fiyatı sağlayacaktır.
Örnekler bu şekilde çoğaltılabilir.

3- İşçilik Gerektirmemesi, Kolay Yüklenebilir Olması

Özellikle karışık durumda olan hurdaları kendiniz ayırmanız size daha fazla kazanç sağlar. Örneğin kapı kollarında, musluklarda, vanalarda demir, plastik ve diğer metallerin çıkarılması.

-2'deki demir hurdalarının yere indirilerek yüklenmesi ile zemin kattaki demirin yüklenmesi arasında muhtemelen fiyat farkı olacaktır.